دوشنبه, ۴ تیر ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-06-24
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 7012 |
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰ |
182 بازدید
۰
1
ارسال به دوستان
پ

آموزش آنلاین موسیقی و آموزش از طریق فیلم می‌تواند بازدهی بسیار بالایی داشته باشد، تنها اگر این فیلم‌ها با استاندارد جهانی تولید شده باشند. در این مقاله بخوانید و ببینید.

پایگاه خبری صدای شما: یادگیری موسیقی برای تمامی کسانی که به دنیای هنر علاقه دارند، می‌تواند سرشار از لذت و هیجان باشد. به همین دلیل هم شناخت بهترین روش‌های آموزش موسیقی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. در این روز‌ها و با توجه به شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا، بازار آموزش‌های آنلاین بسیار گرم شده و در نتیجه بسیاری از افراد نیز ترجیح می‌دهند که در حوزه‌های مختلف آموزشی و یادگیری به برگزاری کلاس‌های آنلاین پناه ببرند. در این میان آموزش آنلاین موسیقی نیز به خوبی جای خود را در میان اهالی هنر باز کرده و پیش می‌رود. در این مطلب با شما هستیم تا در رابطه با مزایای آموزش آنلاین موسیقی برایتان بگوییم و شما را با جنبه‌های متفاوتی از آن آشنا کنیم.

آموزش آنلاین موسیقی؛ یک تیر و چندین نشان!

جدا از آنکه شیوع ویروس کرونا، موجب افزایش کلاس‌های موسیقی آنلاین شده، باید بگوییم که این نوع از کلاس‌ها به نوبه خود از مزایای بسیار زیاد دیگری نیز برخوردار هستند که همین موضوع باعث محبوبیت بالای آن‌ها شده است. در ادامه شما را با مزایای آموزش آنلاین موسیقی آشنا می‌کنیم:

هزینه مقرون‌به‌صرفه

از آن جایی که آموزش آنلاین موسیقی نسبت به کلاس‌های حضوری هزینه به مراتب کمتری دارد می‌توان آن را بسیار مقرون‌به‌صرفه دانست. از مهم‌ترین دلایل هزینه کمتر کلاس‌های آنلاین موسیقی، حذف هزینه‌های مربوط به رفت و آمد اساتید است. به همین دلیل هم اگر تصمیم دارید که در آموزش موسیقی، هزینه کمتری پرداخت کنید می‌توانید به خوبی روی کلاس‌های آنلاین حساب باز کنید.

امکان ضبط کلاس‌ها

یکی دیگر از مزایای مهم کلاس‌های آنلاین موسیقی آن است که هنرجو می‌تواند جلسات آموزشی را ضبط کرده و آن‌ها را نگهداری نماید. با این کار هر زمانی که بخواهند می‌توانند به فایل ذخیره‌شده بازگردند و آموزش‌ها را مجدداً مرور کنند. این یعنی شما می‌توانید با صرف هزینه برای یک کلاس، آن را چندین بار مرور کنید. در نتیجه طبیعی است که با آموزش آنلاین موسیقی، درک و یادگیری موسیقی به مراتب آسان‌تر خواهد بود.

تمرینات بعد از کلاس

معمولاً بسیاری از نکاتی که در کلاس‌های موسیقی آموزش داده می‌شوند نیازمند تمرینات آنی هستند. این در صورتی است که در کلاس‌های حضوری، وقتی هنرجو از آموزشگاه خارج می‌شود تا زمانی که به منزل برسد نمی‌تواند از تمرینات آنی بعد از کلاس استفاده کرده و یا به سراغ آن‌ها برود. در صورتی که با آموزش آنلاین موسیقی، چنین محدودیت‌هایی وجود ندارد و هنرجو می‌تواند با خیال راحت، بعد از به اتمام رسیدن کلاس آنلاین، تمرینات خود را انجام دهد.

آموزش آنلاین موسیقی؛ یک تیر و چندین نشان!

یادگیری مفیدتر

تحقیقات نشان داده که آموزش آنلاین موسیقی می‌تواند یادگیری را تا ۳۶ درصد در هنرجویان افزایش دهد. در این نوع از کلاس‌ها، هنرجو مواردی همچون خستگی، عجله، پراکندگی ذهنی و… را ندارد و در نتیجه می‌تواند بدون اتلاف وقت بسیاری، به یادگیری مفیدتری از موسیقی بپردازد. در کنار این از آنجایی که ارتباط چشمی استاد و هنرجو در کلاس‌های آنلاین بیشتر از کلاس‌های حضوری است، در نتیجه بازخورد بهتر و مفیدتری از این کلاس‌ها حاصل خواهد شد.

تغییر زمان کلاس

در رابطه با کلاس‌های حضوری، تمامی ساعت‌ها و زمان‌های مشخص‌شده برای کلاس، ثابت و غیر قابل تغییر هستند و اگر هنرجو به هر دلیلی نتواند در یکی از جلسات به موقع حاضر شود، مجبور است که به کلی از خیر آن جلسه بگذرد. این در حالی است که آزادی عمل هنرجو و همین‌طور استاد موسیقی در کلاس‌های آنلاین موسیقی به مراتب بیشتر خواهد بود. این یعنی اگر هنرجو و یا استاد، به هر دلیلی نتوانند به موقع در کلاس آنلاین حاضر شوند می‌توانند با یک هماهنگی ساده با یکدیگر، زمان کلاس را کمی عقب و یا جلو کنند. در نتیجه جلسه آموزشی آن‌ها نیز سوخت نخواهد شد.

امکان تنظیم دوربین

در کلاس‌های آنلاین موسیقی، شما می‌توانید دوربین لپ تاب، تلفن همراه و یا هر وسیله دیگری که از آن استفاده می‌کنید را به گونه‌ای تنظیم کنید که تنها در قسمت‌های موردنظر ساز قرار بگیرد. با این کار، استاد می‌تواند آموزش راحت‌تر و دقیق‌تری داشته باشد و هنرجو نیز می‌تواند جزئیات آموزشی را بهتر دیده و درک نماید. در کنار این، اگر به هر دلیلی نخواهید که چهره شما در تصویر مشخص باشد می‌توانید به راحتی، دوربین را به گونه‌ای تنظیم کنید که فرد مقابل از ظاهر شما چیزی نبیند.

آموزش آنلاین موسیقی؛ یک تیر و چندین نشان!

انعطاف‌پذیری در محتوا

از آنجایی که غالباً کلاس‌های آموزش آنلاین موسیقی به صورت فردی و خصوصی برگزار می‌شوند و برنامه‌ریزی دقیق و ثابتی از طرف آموزشگاه موسیقی ندارند، شما می‌توانید در رابطه با محتوای آموزشی نیز با انعطاف‌پذیری نسبتاً بالایی روبه‌رو شوید. این یعنی در صورتی که استاد و هنرجو به توافق برسند می‌توانند برخی از جلسات را رفع اشکال کنند و یا صرفاً به تمرین بپردازند. این یعنی امکان اصلاح و تغییر محتوای هر جلسه نیز وجود دارد و کنترل آن با توافق هنرجو و استاد خواهد بود.

نداشتن محدودیت مکانی

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای آموزش آنلاین موسیقی، عدم وجود محدودیت‌های مکانی است. این یعنی هر کدام از هنرجویان و یا اساتید می‌توانند در هر جایی که می‌خواهند به اینترنت وصل شوند و در کلاس آنلاین موسیقی شرکت کنند. این موضوع در رابطه با کلاس‌هایی که گروهی هستند از اهمیت به مراتب بالاتری نیز روبه‌رو خواهد بود، چراکه محدودیت ظرفیت مکانی کلاس وجود ندارد و فرد می‌تواند به راحتی در اتاق خود بنشیند و در کلاس آموزش آنلاین موسیقی شرکت کند.

کاهش زمان رفت و آمد

دیگر به جای آن که بخواهید ساعت‌ها در گرما و سرما و یا ترافیک‌های سرسام‌آور شهر، وقت خود را تلف کنید تا به آموزشگاه موسیقی برسید می‌توانید به راحتی در خانه خود بنشینید و در کلاس‌های آموزش آنلاین موسیقی شرکت کنید. طبیعی است که این موضوع می‌تواند در صرفه‌جویی زمان شما تأثیر بسیاری داشته باشد. این موضوع به ویژه برای کسانی که از مشغله بسیار بالایی برخوردار هستند و نمی‌توانند ساعت‌های خود را در ترافیک تلف کنند می‌تواند مزیت بسیار مهمی به شمار آید.

آموزش آنلاین موسیقی؛ یک تیر و چندین نشان!

علاوه بر این، عدم نیاز به رفت و آمد در این کلاس‌ها برای کسانی که در سایر شهرستان‌ها هستند و نمی‌توانند به راحتی در کلاس‌های حضوری شرکت کنند نیز بسیار مهم است و می‌تواند کیفیت آموزش آن‌ها را به مراتب افزایش دهد. به خاطر داشته باشید که عدم نیاز به رفت و آمد در کلاس‌های آموزش آنلاین موسیقی، دیگر هزینه‌های مربوط به رفت و آمد شما نیز به مراتب کاهش بسیاری پیدا می‌کند.

منبع خبر : برترینها


پایگاه خبری تحلیل صدای شما به هیچ حزب و سازمان و ارگانی وابسته نیست و بصورت شخصی ، کاملا بی طرف و با هزینه شخصی فعالیت و به نشر مطالب می پردازد ( ما صدای شما هستیم )

منبع خبر ( ) است و پایگاه خبری تحلیلی صدای شما در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 7012 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  50002245  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری تحلیلی صدای شما مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری تحلیلی صدای شما در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما